Ücretsiz windows 10 lisanslama (programsız)

Bu yazımda sizlere ücretsiz ve elle windows 10 lisanslamayı göstereceğim.Hiçbir masraf yapmanıza gerek yok. 🙂

Bildiğiniz üzere windows’u lisanslamadan kullanamıyoruz, eğer lisanslamadan kullanırsak 15 ila 30 gün sonra “windows’u etkinleştir” uyarısı veriyor.Daha da kötüsü windows’u lisanslamadan kullanırsak tema vb birçok kişisel ayar yapmamızı engelliyor, daha doğrusu bizlere kısıtlı bir windows 10 kullanımı sunuyor.

Aslında windows lisanslamak için genelde “KMS” gibi yazılımlar kullanırlar.Fakat ben bu yazılımlara güvenmediğim için sizlere manuel (elle ayar) yöntemiyle ömür boyu lisans garantisi sağlıyorum.Eğer bu uzun yöntemi denemek istemiyorsanız KMS gibi yazılımlarla kısa yoldan halledebilirsiniz.Ama çok sağlıklı olmadığını belirtmek isterim yinede.Neden mi ? Belki indirdiğiniz KMS’de keylogger-rat tarzı zararlı yazılım gömdüler ve bunu hiçbir antivirüs programınız bulamaması için baypass ettiler..Kimbilir.. 🙂

Neyse çok uzatmadan nasıl ücretsiz windows 10 lisanslanır gösteriyorum..

Bu yöntemi kullanabilmek için Windows 10 sürümünü bilmeniz gerekmekte. Bilgisayarım ikonuna sağ tıklaözellikler yolunu izleyerek Windows sürümünüzü öğrenebilirsiniz. Bunu öğrendikten sonra aşağıdaki listeden size uygun olan ürün anahtarını seçmeniz gerekiyor.

KOD :
Home: TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Home N: 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM
Home Single Language: 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Home Country Specific: PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR
Professional: W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Professional N: MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Education: NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
Education N: 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
Enterprise: NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Enterprise N: DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

Yukarıdan lisans anahtarınızı seçtikten sonra, başlat menüsünden “komut istemi” programı arayın. Daha sonra komut istemine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra, seçmiş olduğunuz lisans anahtarını “slmgr /ipk” komutunun sonuna ekleyin. Ardından Enter tuşuna basarak komutumuzu çalıştıralım.

KOD :
slmgr /ipk
ÖRNEK KOD :
slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Şu şekilde çıktı alacaksınız :

Lisans keyi girme işlemi yaptıktan sonra “slmgr /skms kms8.msguides.com” komutunu çalıştırarak KMS serverımıza bağlanmamız gerekiyor. KMS serverına başarıyla bağlandığınızda aşağıdaki mesajı alacaksınız.

KOD :
slmgr /skms kms8.msguides.com
Uyguladıktan sonra şu şekilde çıktı alacaksınız:

Windows 10 etkinleştirme işleminin tamamlanması için son olarak komut isteminde “slmgr /ato” komutunu çalıştırmamız gerekmekte. Bu koduda doğru bir şekilde çalıştırdıktan sonra aşağıdaki mesajı alacaksınız ve Windows’unuz artık kullanıma hazır hale gelecek.

KOD :
slmgr /ato

Artık nur topu gibi lisanslı windowsunuz oldu.Güle güle kullanın geçmiş olsun. 🙂

Bu Yazıyı Paylaşın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir