Ah Kablonet Ah – Kablonet Pişmanlıktır

Hoşgeldiniz dostlar, bugünkü makalemde kablonet’in ne kadar süper bir internet olduğunu anlatmaya çalışacağım.. Hiç bir şekilde kanıt veya herhangi bir veri sunmuyorum, çünkü bu sorunu tek yaşayan ben değilim..! Eğer haklı olduklarını düşünüyorlarsa yasal süreç başlatsınlar. Herşeyin kaydı var ve bunu en açık bir şekilde dile getirmeye hakkım olduğunu düşünüyorum..

 

İlk Aşk

Kablonet’e ilk abone olduğumda imzayı attığım gün pişman olacağımı anlamamıştım. Neyse, girdik bir yola diyerek imzayı attım ve abonelik başladı.Daha sonra teknik servis gelip kurulumunu yaptı. Daha 1 ay olmadan interneti kesintisiz kullanamamaya başladım. Ara ara sürekli bağlantı kopmaları oluyordu, bende sorun benden kaynaklıdır diyerek pek umursamıyordum.

Fakat bu durum bir eziyet ve o kadar zulüm olmaya başlamıştı ki interneti gerçekten kullanamıyordum. Örneğin bilgisayarı açtığımda 15 dk sonra internet bağlanıyordu ve daha sonra tekrar bağlantı kopuyordu.

Teknik Destek

Aradan 5-6 ay geçmişti ve artık bende müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeye başladım. İlk müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğimde sorunu geçici olarak çözdüğünü ancak tekrar ederse yine iletişime geçebileceğimi söylemişti. O anda sorunum çözülmüştü ve tamam dedim güneşim doğdu.

Fakat doğan güneşim erken battı. Peki niye ? sorunumun çözülmesinden yaklaşık 30 ila 40 dakika sonrasında yine bağlantı koptu. Bende ikinci kez arayarak sorunumu detaylı bir şekilde anlattım.

Peki sorunum çözüldü mü ? Hayır..

İkinci arayışımda müşteri hizmetlerinin cevabı şu şekildeydi ; Sorununu buradan düzeltemiyoruz, burada yazılımsal bir problem olduğunu görüyorum. Eğer sorununuz çözülmezse tekrar bizimle iletişime geçebilrisiniz..

Tamam dedim, baya bir dil dökerek telefonu kapattım.

Peki sorun neydi ?

Aslında genel olarak internet hızları ortalam değerlere göre iyiydi. Ancak kendi serverlarından kaynaklı ya yazılımsal yada donanımsal bir sorun olduğuydu. Çünkü benim yaşadığım problem aynen şu şekildeydi.

Bazen modeme bağlı olmasına rağmen internete girmiyordu. Bazende modem kendi kendine restart atıyordu ve wifi bağlantısı kopuyordu. O süreç içerisinde en az 15-20 dk bekliyordum, fakat normalde 1-2 dk içerisinde bağlantı sağlanması ve erişime açık olması gerekiyordu.

İlk başlarda bu sorunun modemden kaynaklandığını sanmıştım. Yinede ne olur ne olmaz diyerek wifi kartımı bile değiştirdim. Çünkü ; sorunun benden kaynaklandığını sanıyordum. Ama ayrı zamanda başka mekanlarda wifi bağlantılarında problem olmuyorken, bende niye böyle oluyor diye düşünüyordum.

Artık cayma vakti gelmişti ve gerçekten caymak istiyordum. Fakat cayma bedeli çok yüksek çıkıyordu, bende sabırla bekledim ve sözleşmenin bitmesine 5 ay kala cayma tutarını ödeyerek kablonet aboneliğimi sonlandırdım.

Peki Sorunu Nasıl Çözdüm ?

Sorunum aslında kablonet’den ayrıldığım gün çözülmüştü. Neyse ki aboneliğimi sonlandırıp başka bir server sağlayıcısına geçtim. Benim olduğum bina’da vodafone alt yapısı yoktu ancak vodafone kablonet’in alt yapısını kullanarak müşterilerine hizmet sağlıyordu. Bende vodafone’a geçerek sorunumu çözdüm. Şimdi neredeyse kesintisiz bir internet hizmeti alıyorum ve şuan kullandığım internet’den memnunum diyebilirim.. 🙂

Bu Yazıyı Paylaşın
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x